Ana Sayfa Diğer Yazarlar

Gökhan Sayın Yazı Arşivi


Futbol-Yorum
2002 Dünya Kupası

Fransa - Senegal maçı Yorumu

Gökhan Sayın

SÜRPRİZ DEĞİL

A Grubu daha ilk maçta gerçekten çok karıştı. Bu grupta eski gücünden çok uzak olan Danimarka’yı saymazsak, diğer 3 takım arasında müthiş bir çekişme yaşanacak.

Bence Senegal’in Fransa galibiyeti kesinlikle sürpriz değil. Tümü Fransa Liginde top koşturan Senegal Milli Takımına karşı, sadece Lebouf vardı Fransa onbirinde kendi liginde oynayan..

Kupanın ilk maçları, her zaman sürprize açıktır bu doğru ama, Fransa defansının ortasında oynayan 35’lik Thuram ve Desally ile bu işin çok sağlam yürümeyeceği de açık. Nitekim golde kaleci Barthez ve Petit’nin hatası var gibi gözüküyor ama, dikkatli izlediyseniz asıl hata bu iki ihtiyar delikanlınındı.

Senegal, çok organize bir takım gibi gözükmedi bize. Ancak müthiş mücadeleci ve fizik gücüne sahip bir takım. Müthiş bir libero ve bir santrafora sahipler.. Maç boyu Fransızlar bastırdı, baskılı gözüktü ama, Senegal milli takımı da direnmeyi bildi, kontrataklarda biraz daha etkili olabilseler, maçı daha önce garanti altına alabilirlerdi.

Bu arada tüm maç boyu bastırıp, gol yollarında sıkıntı çeken Fransa’da Anelka’yı milli takıma almayanlar ne düşünüyorlar acaba..

Umarım Milli takımımız için maçlardan sonra, bizde niye Ogün, Tayfun ve Serhat yoktu diye dövünmeyiz. Umalım adı ister sürpriz olsun, ister normal olsun (Çok güçlüyüz diyenlere) bizde Brezilya karşısında bir Senegal sonucu yaratırız.

31.05.2002


sayingokhan@gmail.com

Yazarımıza bu e-posta adresinden ulaşabilirsiniz

[Ana Sayfa]

©2002,ABCHUKUK